Latvijas Pekiniešu un Japāņu Hinu Klubs
   Jaunumi      Pekinietis
 
 

Pekinietis

Šķirnes dzimtene ir Ķīna. Pekinietis ir cilvēka kompanjons.

Šis mīlīgais, cēlais suns jūtas kā pasaules centrs. Viņš ir egocentrisks un stūrgalvīgs, tomēr arī gudrs, apķērīgs un drosmīgs. Svešinieki viņam diez ko nepatīk. Pekinietis pats izvēlas, kurš būs viņa saimnieks.

LIELUMS UN SVARS

Skausta augstums: apmēram 20 cm.

Svars: 4-5 kg.

KAŽOKS

Pekinietim ir garš apmatojums ar kuplu pavilnu. Viņa kažoks var būt ļoti dažādās krāsās; visbiežāk izplatītā kombinācija ir gaiši dzeltenbrūns ar melnu; reizēm to papildina arī balti akcenti. Pekinietis nekad nav pilnīgi balts vai tumši sarkanbrūns.

KOPŠANA

Pekinieša kažoks ir intensīvi jākopj. Kamēr pekinietis vēl ir kucēns, tam ir jāiemāca uztvert kažoka aprūpēšanas procedūra kā kaut ko jauku un patīkamu, citādi vēlāk katra ķemmēšanas reize pārvērtīsies par cīkstēšanos.

Sukājot pekinieša kažoku, īpašu uzmanību jāpievērš viņa kājām, kāju locītavām un vēderam, jo šajās vietās spalva parasti sapinkojas visvairāk. Pirms kažoka sukāšanas, šīs procedūras laikā vai pēc tās var izmantot talka pulveri vai sauso šampūnu. Jāpievērš uzmanība suņa sejas krunkām, kurās viegli var attīstīties infekcija. Regulāri jāapcērp liekais apmatojums starp pekinieša pēdu spilventiņiem.

APMĀCĪŠANA

Kaut arī pekinietis neļauj sevi pakļaut pārāk stingrai disciplīnai, ir svarīgi iemācīt viņam dažus galvenos uzvedības principus. Pretējā gadījumā nāksies samierināties ar pilnīgi neaprēķināmu suni, kas mūždien apbēdinās ar savu patvaļīgo uzvedību.

Kad pekinietis uzvedas labi, uzslavējiet to, bet par nevēlamu rīcību pārāk bargi nesodiet. Šāda metode šīs šķirnes suņa audzināšanā ir visiedarbīgākā.

IZTURĒŠANĀS VEIDS

Attiecībā ar citiem mājdzīvniekiem pekinietim problēmas nerodas tad, ja viņš ir ticis pareizi, ja viņš ir ticis pareizi audzināts. Tā kā pekinietim nepatīk, ka viņu traucē atpūtas laikā, viņš nav īpaši piemērots ģimenei ar maziem bērniem.

FIZISKĀ AKTIVITĀTE

Ķermeņa uzbūves īpatnību dēļ pekinietis negrib iet garās pastaigās.

Ņemot vērā viņa nelielās prasības pret fiziskām nodarbībām, šis sunītis ir piemērots pilsētniekiem un fiziski ne pārāk aktīviem cilvēkiem.

ĪPAŠAS PIEZĪMES

Kažoka kopšana ir ļoti būtiska šī suņa aprūpes sastāvdaļa!!!