Latvijas Pekiniešu un Japāņu Hinu Klubs
   Jaunumi      Par mums
 
Par mums

Latvijas Pekiniešu un Japāņu hinu klubs (LPJHK) ir sabiedriska, nekomercionāla organizācija, kura apvieno Pekiniešu un Japāņu hinu mīļotāju īpašniekus. Mēs piedāvājam savu palīdzību kucēnu izvēlē un iegādē, konsultācijas Jūsu suņu audzināšanā, kopšanā un palīdzēsim pareizi sagatavot Jūsu mīluli izstādei.
Klubs ir viens no senākajiem klubiem LKF. 1974. gadā, kad dibināja Rīgas pilsētas suņu audzēšanas un dzīvnieku aizsardzības biedrību, pekinieši jau bija tik daudz, lai veidotu savu sekciju. Pirms tam par šiem sunīšiem rūpējās Mednieku un Makšķernieku biedrība.

1975. gadā klubā bija aptuveni 50 biedri, taču to skaits katru gadu krietni pieauga. Bija jāgaida rindā pat divus gadus, lai iegādātos kucēnu.

Sākotnēji daudzi suņi bija pat bez radu rakstiem. Taču ar laiku tika ievesti suņi no Krievijas, Igaunijas, Čehoslovākijas un citām PSRS valstīm. Tad arī sākās kinoloģiskais darbs un ciltsgrāmatas vešana.

Daudzi biedri ir palikuši uzticīgi šai šķirnei un audzē sunīšus jau vairākas paaudzes.

Pirms diviem gadiem klubam pievienojās arī Japānas hinu šķirne.

Klubs joprojām aktīvi strādā pie Pekiniešu un Japānas hinu popularizēšanas. Visiem biedriem tiek sniegts padoms sunīšu audzēšanā un kopšanā. Taču klubs ir kopā ne tikai darbā, bet arī kopīgā atpūtā. Vismaz divas reizes gadā biedri tiekas, lai brīvā atmosfērā dalītos savos priekos. Šajās reizēs, protams, sunīši ir līdz!


 
                                                    Kāpēc izvēlēties kucēnu LKF  

Padoms jaunajiem suņu audzētājiem

Kucēnu metiena plānošana un realizēšana

 padomiaudzetajiemiesacejiem.doc